WSPIERAMY

EKO
NGO

TELEWIZJA W-MODR

Ostróda inwestuje

OSTRÓDA
Ostróda – dzięki przemyślanym inwestycjom – stała się prawdziwą „Perłą Mazur”. Miasto jest coraz bardziej przyjazne zarówno dla mieszkańców, jak i odwiedzających je turystów.

Piękne bulwary na nabrzeżu jeziora Drwęckiego, infrastruktura plaż nad jeziorami Drwęckim i Sajmino, wiele kilometrów ścieżek rowerowych. To tylko niektóre z inwestycji realizowanych przez gminę miejską Ostróda w latach 2014 – 2018. Miasto pozyskało na nie rekordową kwotę 50 milionów złotych. „Cieszy to, że takie środki są, dlatego że możemy swoje otoczenie zmieniać i tę infrastrukturę tworzyć. Ona jest bardzo szeroka, rozpoczynając od dróg, przez strefę aktywności rodzinnej, upiększanie bulwarów, poprzez budowanie żłobka, również wielkie inwestycje chociażby wiaduktowe” - wymienia burmistrz Ostródy Czesław Najmowicz.

Ostróda zmienia się dzięki pozyskiwanym środkom coraz szybciej. Dotyczy to również obiektów sportowych, takich jak stadion lekkoatletyczny z budowanym właśnie zapleczem socjalnym. Na tym stadionie odbywa się wiele imprez sportowych – Wojewódzka Spartakiada Osób Niepełnosprawnych, wojewódzka Senioriada, na co dzień korzystają z obiektu uczniowie ostródzkich szkół. Flagową imprezą jest Miting Lekkoatletyczny, którego kolejna odsłona odbędzie się we wrześniu bieżącego roku. „Pierwszy miting odbył się rok temu na otwarcie stadionu, gościliśmy tutaj wiele gwiazd lekkiej atletyki, między innymi Konrada Bukowieckiego, Pawła Wojciechowskiego w skoku o tyczce oraz Sofię Ennaoui biegająca na 800 metrów. W tym roku również planujemy zaprosić kilka gwiazd, pokazać nowe konkurencje nierozgrywane w tamtym roku, tak żeby pokazać ten stadion w jak najlepszym świetle” - zapowiada Jacek Krzekotowski, specjalista ds. sportu, turystyki i rekreacji w ostródzkim urzędzie miasta.

Pozyskane zostały kolejne fundusze z Regionalnego Programu Operacyjnego. Tym razem wesprą one stworzenie infrastruktury wypoczynkowej nad jeziorami Drwęckim i Sajmino. „Powstaną nowe pomosty, oświetlenie, kładki modułowe, ale też taka infrastruktura dodatkowa w postaci np. szafek depozytowych. Pozyskujemy pieniądze nie tylko z funduszy unijnych, ale również ze środków krajowych” - informuje Jolanta Gadomska z Zespołu Rozwoju Lokalnego w ostródzkim magistracie.